Domek letniskowy - zbuduj sam

Bardzo wiele osób marzy o posiadaniu domku letniskowego na działce w mieście lub na wsi. Jeśli tylko posiadamy działkę o odpowiednich rozmiarach, realizacja takiego przedsięwzięcia nie jest zbyt zobowiązująca, kosztowna czy wymagająca zbyt wielu przygotowań formalnych. Oczywiście wiele zależy od tego, jakich rozmiarów ma być domek. Jeśli jednak nie zależy nam na okazałej willi z basenem budowanej w sposób tradycyjny, to jesteśmy w stanie własnymi siłami wybudować kilkunastometrowy drewniany domek, który będzie idealnym miejscem na letni wypoczynek. W tym artykule spróbujemy przybliżyć zagadnienia związane z domkami letniskowymi, które można samodzielnie zamontować.

Domek letniskowy a kwestie prawne

Budowa domku letniskowego na działce nie wymaga pozwolenia na budowę. Trzeba jednak pamiętać o pewnych kwestiach formalnych wynikających z charakteru działki. W przypadku rodzinnych ogródków działkowych możemy wybudować altanę o powierzchni 35 m² i wysokości do 5 m przy dachach stromych i do 4 m przy dachach płaskich (do łącznej powierzchni nie wlicza się tarasu, werandy i ganku, o ile ich powierzchnia nie przekracza 12 m²). Nie potrzebujemy przy tym pozwolenia na budowę ani nie musimy dokonywać zgłoszenia.

W przypadku innych działek, np. na wsi, nie musimy uzyskiwać pozwolenia na wybudowanie domku o powierzchni 35 m². Trzeba będzie jednak zgłosić realizację robót budowlanych.

Niewielki domek letniskowy wykonasz sam!

Każdy, kto posiada trochę zapału i nieco czasu, jest w stanie samodzielnie wykonać domek letniskowy, który obecnie można bez większego problemu nabyć m.in. w marketach budowlanych. Oczywiście jest to rozwiązanie, które nie zadowoli zwolenników przestronnych wnętrz, ale z całą pewnością przypadnie do gustu tym, którzy chcą własnymi rękami stworzyć "ciasne, ale własne" miejsce do rekreacji. Takie domki są bardzo tanie. Oczywiście za bardziej rozbudowane konstrukcje będziemy musieli zapłacić nieco więcej.

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że taki domek będziemy musieli złożyć we własnym zakresie na podstawie dołączonej przez producenta instrukcji. Zawsze warto poprosić kogoś o dodatkową pomoc. Na montaż trzeba będzie przeznaczyć ok. 2-3 dni.

Budowa domku letniskowego z profesjonalistami

Jeśli nie chcesz podejmować się samodzielnego montażu lub marzysz o domku letniskowym, który będzie wyjątkowy i dostosowany do twoich potrzeb, koniecznie powinieneś zapoznać się z naszą ofertą. Zapewniamy domki letniskowe wykonane z drewna wraz z montażem. Realizujemy różnorodne projekty i mamy ogromne możliwości produkcyjne, dzięki czemu jesteśmy w stanie świadczyć usługi zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i ośrodków wypoczynkowych.

 

 

 

 


Wróć do bloga

© 2020  |  ZODAN Zakład Obróbki Drewna Adam Nowak  |  NIP: 7640101185,   REGON: 008117196
ul. Batorego 1, 89-320 Wysoka, woj. wielkopolskie  |  telefon: +48 67 287 12 26, e-mail: domy@zodan.pl