Domy kanadyjskie- zalety budownictwa

Domy budowane w stylu kanadyjskim, czyli tzw. szkieletowe, największą popularnością cieszą się od dawna w krajach Ameryki Północnej, głównie w Kanadzie (stąd też ich nazwa). Stosunkowo od niedawna zdobywają serca mieszkańców Europy, w tym Polaków. Chociaż nie ma zbyt wiele firm zajmujących się budową domów w technologii szkieletowej, to jednak coraz więcej osób docenia trwałość, funkcjonalność i wyjątkową estetykę tych drewnianych konstrukcji. ZODAN Zakład Obróbki Drewna specjalizuje się w wykonywaniu domów kanadyjskich. W tym artykule podpowiemy, jakie są ich zalety i kiedy warto się zdecydować na ich budowę.

Dlaczego warto wybudować i mieszkać w domu kanadyjskim?

Główną zaletą, na którą najczęściej zwracamy uwagę, jest to, że domy kanadyjskie są zbudowane z drewna. Oczywiście fundamenty w tym przypadku są betonowe, jednak wszystkie inne elementy konstrukcyjne są wykonane z naturalnego surowca. Drewno stwarza niepowtarzalny mikroklimat we wnętrzu budynku, nie jesteśmy w stanie uzyskać go, tworząc dom w innych technologiach. To przekłada się na niewątpliwy komfort mieszkania w przyszłości. Oprócz tego szkieletowe domy drewniane są ekologiczne i bardzo estetyczne. Pozwalają na realizację konstrukcji o różnych powierzchniach i z różną ilością sypialni. Inwestorzy mogą zdecydować się na wykonanie domu kanadyjskiego nawet zgodnie z własnymi pomysłami.

Domy kanadyjskie są obiektami całorocznymi. Wykazują trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. Za sprawą odpowiednio dobranego systemu ogrzewania gwarantują odpowiednie ciepło zimą. ZODAN Zakład Obróbki Drewna wykonuje domy szkieletowe z zastosowaniem wysokiej jakości drewna iglastego. Do ocieplania wykorzystywana jest wełna mineralna. Można również zdecydować się na energooszczędne rozwiązania czy inteligentne systemy sterowania. Możliwości jest wiele!

Kolejną istotną zaletą jest szybkość realizacji domów kanadyjskich. W większości przypadków domy kanadyjskie tworzone są z prefabrykowanych elementów, które przywożone są bezpośrednio na plac budowy. Dopiero wtedy montowane są poszczególne elementy konstrukcyjne, co jednak nie wymaga zbyt dużo czasu. Doświadczone ekipa jest w stanie zrealizować wszystkie prace w zaledwie kilka tygodni. Dzięki temu można błyskawicznie zrealizować marzenie o posiadaniu własnego, wspaniałego miejsca do życia.

I co ważne, realizacja domów kanadyjskich jest stosunkowo tania w porównaniu z budynkami tworzonymi z zastosowaniem tradycyjnych technologii. To sposób, aby szybko i oszczędnie zamieszkać we własnym, wymarzonym domu!

 

 

 


Wróć do bloga

© 2020  |  ZODAN Zakład Obróbki Drewna Adam Nowak  |  NIP: 7640101185,   REGON: 008117196
ul. Batorego 1, 89-320 Wysoka, woj. wielkopolskie  |  telefon: +48 67 287 12 26, e-mail: domy@zodan.pl