Parametry cieplne domków szkieletowych

Każdy budynek mieszkalny, niezależnie od tego z jakiego materiału lub w jakiej technologii został wykonany musi spełniać określone w odpowiednim rozporządzeniu wymagania, aby zostać dopuszczonym do użytku. Wszystkie ściany zewnętrzne potrzebują określonej izolacyjności akustycznej oraz cieplnej, a także odpowiedniego zabezpieczenia przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak silne wiatry, ulewy, grad czy śnieg. Dopiero przygotowane do zmian pogody domki szkieletowe mogą być uznane za odpowiednie do użytku. Czy to jednak wszystko, czego potrzebujemy?

Zobacz więcej


Procedura pozwolenia na budowę oraz zgłoszenia domków

Coraz więcej osób zastanawia się nad stworzeniem własnego miejsca do życia, z dala od miejskiego zgiełku i szumu. Do niedawna obowiązkiem było otrzymanie pozwolenia na budowę na każdy obiekt przekraczający 35 m2. Od pewnego czasu jednak procedury są nieco inne, a każda osoba posiadająca ochotę oraz środki musi jedynie spełnić określone wymagania, czyli zgłosić zamiar wykonywania prac na danej działce. Teoretycznie zatem cały proces staje się prostszy i krótszy niż przedtem. Jak jednak jest w praktyce? Przekonamy się o tym w dalszej części tego artykułu.

Zobacz więcej


Dom drewniany całoroczny a letniskowy

Wiele osób marzy o własnych czterech kątach, w których mogłyby spędzić cieplejsze miesiące w roku. Świetnym rozwiązaniem jest niewielki domek letniskowy, który zapewni możliwość odseparowania się od miejskiego zgiełku. Popularność tego typu obiektów wynika również z faktu, że nie potrzebują one pozwolenia na budowę. Czym jednak różnią się one od całorocznej zabudowy mieszkalnej jednorodzinnej?

Zobacz więcej


Ekologiczny dom drewniany

Przyjazne środowisku budynki szkieletowe charakteryzuje szereg czynników, dzięki którym wywierają one jedynie minimalny wpływ na otoczenie. W pełni ekologiczny dom drewniany to nie tylko wybór materiałów i konstrukcji, to także właściwe systemy ogrzewania i zasilania poszczególnych urządzeń w budynku.

Zobacz więcej


Domy drewniane (szkieletowe) a murowane - różnice, koszty

Stworzenie własnego miejsca zamieszkania wiąże się z wieloma wyborami. Część z nich musi zostać podjęta długo przed rozpoczęciem budowy, inne dopiero na etapie wykończenia. Podstawowa decyzja dotyczyć będzie technologii, w jakiej powstawać będzie dom. Mimo ciągłej przewagi dostępnych na rynku budynków murowanych, drewniane konstrukcje szkieletowe zyskują coraz większą sławę. Łatwiej już odnaleźć gotowy projekt w tej technologii, a jego cena nie różni się aż tak mocno od ceny obiektu z cegły lub pustaków. Jakie są więc podstawowe cechy i różnice tych konstrukcji? Zobacz więcej


Jak przygotować dom ogrodowy na zimę?

Posiadając własną daczę drewnianą powinno się dbać o jej stan zewnętrzny, szczególnie w okresie od października do marca, gdyż materiał ten potrzebuje odpowiedniego zabezpieczenia przed mrozem i wilgocią. Nawet dom ogrodowy wykonany z najlepszej jakości drewna modrzewiowego lub sosnowego może ulec uszkodzeniom podczas zimy. Materiał ten stale pracuje, starając się dostosować do panujących warunków atmosferycznych. Gdy woda opadowa lub śnieg wsiąknie w jego strukturę, może się okazać, że zamarznie, a drewno skurczy się i popęka. Zobacz więcej


© 2020  |  ZODAN Zakład Obróbki Drewna Adam Nowak  |  NIP: 7640101185,   REGON: 008117196
ul. Batorego 1, 89-320 Wysoka, woj. wielkopolskie  |  telefon: +48 67 287 12 26, e-mail: domy@zodan.pl